MARDİN
DARGEÇİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Coşku ile Kutlandı
Kutlamaya Kaymakamımız/Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Yaşar YEŞİLTAŞ, İlçe Emniyet Amiri Faik KARABAŞ, Garnizon Komutanı Binbaşı Çağhan VİDİNEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz KILIÇ, diğer daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.![19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Coşku ile Kutlandı](/meb_iys_dosyalar/2017_05/19130352_4.jpg)
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini içeren konuşma ve şiirlerin, Atatürk´ün Gençliğe Hitabesi´nin ve ardından gençliğin Ata´ya cevabının okunması ile devam etti.
Programın sonunda 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sürecinde müsabakalar, kültürel faaliyetler ve yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.