MARDİN DARGEÇİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aralık Ayı YÖGEP Toplantısı Yapıldı

Aralık Ayı YÖGEP Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce YÖGEP kapsamında uygulanan Aralık ayı etkinliği Dargeçit Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.Bir eğitimci olarak Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)’in insanlarla iletişimi,sosyal ilişkileri,eğitime yaklaşımı ve eğitimdeki temel ilke ve metotları  Okul Müdürü İlyas KAYA ve toplantıya katılan idarecilerimiz tarafından örneklerle anlatıldı.

Toplantıda Peygamber Efendimizin bütün hayatında bizler için örnek bir eğitici olduğu ve büyük-küçük,kadın-erkek çocuk ayırt etmeden herkesle ayrı ayrı  ilgilenir ve mutlaka bir şey öğretirdi.. O´nun sözleri fiilleri takrirleri bizler için hep en güzel şekilde örnek olmuştur. Gittiği her yere bir eğitim mekanı açmıştır.  Mekke´de Dar-ül Erkam ,Medine´de Suffe mektebi gibi .. bizler de birer eğitimci olarak okulda evde caddede pazarda sokakta Peygamber Efendimizi kendimize en güzel örnek kabul edip O´na layık bir ümmetin birer ferdi  olma bilincinde olamamiz gerektiği ve Eğitim öğretimimizi öğrencilerimize O´nun örnekliğinde aktarmamız gerektiği üzerinde duruldu.

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Dargeçit Hükümet Konağı Kat4 Dargeçit/MARDİN - 0482 381 20 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.