MARDİN DARGEÇİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Aralik Ayı Toplantısı Gerçekleşti

DÖGEP Aralik Ayı Toplantısı Gerçekleşti

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİNİN KENDİLERİNİ MESLEKİ VE KİŞİSEL YÖNDEN GELİŞTİRMELERİNİ SAĞLAMAK, KİTAP MAKALE VE BENZERİ KONULARDA MÜZAKERELER GERÇEKLEŞTİRMEK AMACIYLA, İLÇEMİZDE BULUNAN DKAB ÖĞRETMENLERİ DÖGEP'İN ARALIK AYI TOPLANTISINI DARGEÇİT KAYMAKAMLIK KONFERANS SALONUNDA İLÇE MÜFTÜMÜZ VE İLÇE ŞUBE MÜDÜRÜMÜZÜNDE KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ. ARALIK AYININ KONUSU  "EĞİTİM FELSEFESİ, ÖĞRETMENLİK MESLEK ETİĞİ, ÖĞRETMENLİĞİN MİSYONU, MİLLİ, MANEVİ VE EVRENSEL SORUMLULUKLARI" KONUSU  İLÇEDE GÖREV YAPAN  DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENLERİ YUSUF MANBAKİ VE KADİR EYVAZ TARAFINDAN ANLATILDI. İLÇE MÜFTÜSÜ TAHA SEYİTOĞLU VE ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ FARUK TERCAN DA 

KONUYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ DİLE GETİREREK ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE KARŞILAŞTIKLARI SORUNLARI DİNLEDİLER. 

 

KADİR EYVAZ TARAFINDAN EĞİTİM FELSEFESİ ;  ÖĞRETMENLİK MESLEK ETİĞİ İLKELERİ OLAN ADALET, EŞİTLİK, PROFESYONELLİK, HİZMETTE SORUMLULUK, YOLSUZLUK YAPMAMA, DOĞRULUK, GÜVEN, TARAFSIZLIK,  SAYGI, SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ORTAMIN SAĞLANMASI, MESLEKİ BAĞLILIK VE SÜREKLİ GELİŞME, KAYNAKLARIN ETKİLİ KULLANIMI, AÇIKLIK, ŞEFFAFLIK VE HESAP VERİLEBİLİRLİK HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ.

 

YUSUF MANBAKİ TARAFINDAN NURETTİN TOPÇU'NUN "TÜRKİYE'NİN MEARİF DAVASI" ADLI KİTABINDAN İSTİFADE EDİLEREK ÖĞRETMENİN TANIMI YAPILDI VE ÖĞRETMENİN MESULİYETLERİ ÜZERİNDE DURULDU.

 

SUNUMUN SONUNDA KONU, DİKAB  ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN MÜZAKERE EDİLEREK HEDEFLENEN FAALİYET  BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

 

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

Dargeçit Hükümet Konağı Kat4 Dargeçit/MARDİN - 0482 381 20 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.