MARDİN
DARGEÇİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü Yıl Dönümü İlçemizde Coşkuyla Kutlandı
Programa Dargeçit Kaymakamı Sayın Rızvan EROĞLU, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Cüneyt AKSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Selçuk Özdeniz, İlçe Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz KILIÇ, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan program Kaymakam ile Belediye Başkanı´nın törene katılanları selamlamaları, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Gençlerin Ata'ya cevabı ve şiirlerin seslendirilmesi devam etti.
Program sene içerisinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesiyle son buldu.