MARDİN DARGEÇİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızın Kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

İstiklal Marşımızın Kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Dargeçit Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri iki anlamlı ve ilişkili günü aynı anda kutladı. 12 Mart İstiklal Marşınının Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günleri münasebetiyle, Vatan İlkokulu Konferans Salonunda program gerçekleştirildi.

15 Mart Perşembe günü saat 11:00´de Kibar Kutluk´un Kur´an-ı Kerim tilavetiylebaşlayan program, İstiklal Marşının düet ve gösteri diliyle okunması ile devam etti. Cemile Tunç ve Hamdçye Aksoy´un okumasına Hatice Palta gösteri diliyle eşlik etti.

Çanakkale Şehitleri şiirinin okul öğretmen ve öğrencilerince kıta kıta okunduğu videoyla süren program, İstiklal Marşının anlamı ile ilgili çalışma, Mehmet Akif Ersoy´un İstiklal Marşını yazma sürecini işleyen slaytlar devam etti. 

Çanakkale şehitleri ile ilgili tiyatro dört sahnelik tiyatro ile kurtuluş savaşının meşakkatli sürecine dikkat çekildi. Öğrencilerin Mehmet Akif Ersoy´un bayrak ile ilgili orotoryo gösterisinin ardından Mehmet Akif Ersoy, Seyit Onbaşı ve Ömer Halis Demir temsilen canlandırılarak seyirciye birlik, beraberlik, kardeşlik ve bağımsızlık duyguları aşılandı. Program öğrencilerin seslendirdikkeri ezgilerle sona erdi. 

Programa Dargeçit Cumhuriyet Savcısı Aydın Güner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılıç, İlçe Müftüsü Selami Aykul, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rıdvan Akdoğan ve okulların idareci, öğretmen ve öğrencileri ile veliler iştirak etti.

 

15-03-201815-03-201815-03-2018

Dargeçit Hükümet Konağı Kat4 Dargeçit/MARDİN - 0482 381 20 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.